Mūsų filosofija

Viešbutis „Auksinės kopos“ – vienas arčiausiai jūros esantis keturių žvaigždučių viešbutis, kuriame kiekvienas iš jūsų mums yra ypatingas ir svarbus. Mūsų filosofija – Laikas sau. Su ja mes pasitinkame jus ir lydime visos viešnagės metu. Mūsų tikslas – jūsų šypsenos, harmoningas poilsis, poilsis tada, kai jums to labiausiai reikia. Sustokite čia ir dabar. Mėgaukitės lėtu buvimu. Nes laikas sau – geriausia dovana ir prabanga.

Patogiausiu metu, kokybiškai ir tik tai, ko reikia būtent jums

Mes tikime, kad gero poilsio pagrindas nėra SPA įranga ir procedūros, svarbiausia yra suasmenintas, kiekvienam individualiai tinkantis poilsis. Tai aplinkos, kokybiškų procedūrų, judesio, nuotaikos, geros savijautos ir sveiko maisto dermė. Tai pojūčių visuma. Laiku sustota nuraminti sielą ir kūną.

Metų laikų žavesys

Mes turtingi keturiais metų laikais ir kiekvienas jų yra žavus ir ypatingas. Mus kasmet džiugina parskrendantys paukščiai ir sprogstantys pumpurai, rudenį grožimės spalvų gausybe, o lietingą dieną turime laiko sustoti, žiemą laukiame sniego ir piešiame jame angelus. Mūsų, šiaurės europiečių, sveikatinimo procese gamtos kaita yra ypatingai svarbi. Pavasarį kūnas prašosi detoksikacijos, atsinaujinimo, jauninimo procedūrų, vasarą džiaugiamės saule, jūra, kūną puoselėjame gaivališkomis procedūromis, tuo tarpu rudenį ir žiemą labiau norime maitinančių, atpalaiduojančių, gydančių rutinų.

Jodas

Pajūryje iš tiesų yra visos sąlygos kvėpuoti jodu prisotintu oru ir gerinti sveikatą. O „jūros aerozoliu“ vadinamo jodo poveikis stipriausias iki 150 metrų nuo jūros. Tad pas mus, net ir miegodami pravėrę kambario langą, kvėpuosite sveikatą. Jūros jodas taip pat pasisavinamas ir plaukiojant, per odą. Nustatyta, kad Baltijos jūroje, kurioje gausu dumblių, jodo koncentracija yra daug didesnė nei prie Viduržemio ar Juodosios jūros.

Vitaminas D

Ar žinote, kad net 90% vitamino D organizme gaminasi veikiant saulės spinduliams? Kad pasigamintų reikiamas šio vitamino kiekis, reikia mažiausiai 15 minučių kasdien pabūti lauke saulės šviesoje. Įrodyta mokslu, jog vitamino D pajūryje dėl didesnio UV spindulių kiekio galima gauti ir visai nebūnant saulėje, o sėdint pavėsyje miškelyje. Net ir apniukusią dieną iki 85% saulės spindulių prasiskverbia pro debesis. Gera žinia, kad su saule gaunamo vitamino D, skirtingai nei medikamentinio, perdozuoti neįmanoma. Tad nesvarbu, kokia veikla užsiimsite – ar deginsitės saulėje, ar važinėsite dviračiu – vitamino D gamyba jūsų organizme jau vyks! 

Daugiau deguonies
Šventoji yra jūros lygyje, o tai reiškia, kad čia yra daugiau deguonies. Ypač daug jo galima prisikvėpuoti ryte ir vakare, kai natūraliai ore padaugėja deguonies. Būtent todėl žmonės pirmas tris paras pajūryje labai gerai miega – didesnis kiekis deguonies padeda geriau atsipalaiduoti.

Aktyvus poilsis – vaikščiojimas, dviračiai, joga, sportas

Aktyvus poilsis, mėgaujantis švelniu kurorto klimatu, pušyno ošimu, ramia aplinka, grožintis besileidžiančia saule ir raminančiomis Baltijos bangomis, pas mus įmanomas ištisus metus! Pajūryje kiekvienas svečias gali pasirinkti poilsį tokį, apie kokį jis tik svajoja. Tai gali būti tingus poilsis viešbučio SPA centre, o mėgstantys aktyvų poilsį, gali mėgautis pasivaikščiojimais pajūriu ir kvėpuoti jodo prisotintu pušynų oru. Net atvirkščiai – nurimus vasaros klegesiui, Lietuvos pajūryje daug ramiau ir aktyviam poilsiui – dar daugiau galimybių. Mėgstantys sportą visais metų laikais išnaudos dviračių ir bėgimo takus, edukacinius – pažintinius maršrutus. Mėgstančius ramybę – visada džiugins pasivaikščiojimai pušynuose ar pajūryje. O mėgstantys meną, Palangoje visus metus gali lankyti parodas, muziejus, koncertus.
Laisvalaikis, praleistas vaikštant pajūriu ar pušynuose, mažina įtampą,  nerimą, padeda atsipalaiduoti po intensyvaus darbo maratono, mažina streso sukeltus padarinius. 

Bioenergetika

Viešbučio „Auksinės kopos“ teritoriją nuo seno pamėgę ir įvertinę tie, kurie jaučia subtiliąsias energijas – mūsų parką užsiėmimams renkasi jogos, reiki guru, bioenergetikai, kurie virgulėmis ištyrė ir įvertino mus supančią nepaprastą energiją. O mūsų svečiai tiesiog jaučia ypatingą aurą, kuri gaubia visą mūsų vietovę. Viešbučio parke ypatingą energiją skleidžia ir nuo seno čia augantys mūsų puoselėjami seni medžiai. Kiekvienas jų pasižymi tiesioginiu gydomuoju poveikiu, o norint pajusti teigiamą medžio energiją, užtenka pasėdėti jo pavėsyje ar prisilesti prie kamieno. Medžiai mažina stresą, padeda atsikratyti galvos skausmo, gydo psichiką, stimuliuoja širdies veiklą, aktyvizuoja medžiagų apykaitą, o vakare užtikrina ramų ir stiprų miegą. Ypač naudinga su medžiais draugauti lyjant arba po lietaus.

Pakankamas fizinis aktyvumas, taisyklingas kvėpavimas ir pajūrio gamtos veiksniai – tai pats geriausias kompleksinis nemedikamentinis sveikatinimas, kurio jūs tikrai nusipelnėte. Natūralūs gamtos ištekliai – saulės vonios, jodo ir pušynų aromato prisotintas oras, jūra, smėlis – tonizuoja, grūdina ir padidina organizmo atsparumą, normalizuoja psichofiziologinius procesus, sugrąžina sveikatą. Ir visa tai viešbutyje „Auksinės kopos“ jūs patiriate vos išlipę iš mašinos. Pridėjus individualiai jums parinktas, su meile atliekamas procedūras, jūsų poilsis tiesiog yra tobulas.

Įkvėpkite atostogas, išgirskite laimę, pajauskite sveikatą, užuoskite ramybę. Mėgaukitės. Čia gera būti. Čia sustoja laikas, nes čia laikas – tik sau. Savo šeimai, mylimajam, draugui.

Natūralūs pajūrio gamtos veiksniai ir aplinka

Mūsų sveikatinimo filosofija yra betarpiškai susijusi su mus supančia aplinka. Viešbutis „Auksinės kopos“ yra apdovanotas prabangiausiu gamtos grožiu, jį saugome, puoselėjame ir branginame. Jūros ošimas, pušų kvapas, plačiausias Lietuvoje pajūris ir jo artumas – kas gali būti prabangiau? Natūralus gamtos grožis yra vienas svarbiausių poilsio elementų. Gamta gydo, ji maitina, įkvepia ir ramina.

2020 m. Lietuvos mokslininkai pristatė projektą „Lietuvos natūralių gamtinių veiksnių poveikis sveikatai“. Moksliniai tyrimai patvirtino faktą, kad gamta ir žmogus – dvi neatsiejamos materijos. Daugelį ligų galima gydyti vien natūraliais gamtos ištekliais, kartu pagerinant ir sustiprinant žmogaus psichikos būklę bei siekiant visapusio organizmo komforto. 

Natūrali inhaliacija druskomis ir mineralais

Jūrinis klimatas ypatingas tuo, kad yra daug stabilesnis – be žymesnių temperatūros svyravimų, su šiltomis vasaromis ir, palyginus, švelniomis žiemomis. Pajūrio oras ne tik švaresnis, bet ir turtingas įvairiomis mineralinėmis medžiagomis. Nuo jūros vėjas su mažais vandens lašeliais atneša į paplūdimį chloro, jodo ir kitų druskų dalelių, todėl kvėpuodami pajūrio oru tartum vyksta natūrali inhaliacija. Vaikštant pajūryje, organizmas gauna labai daug jonų, ypač neigiamų, kurie teigiamai veikia mūsų nervų sistemą, reguliuoja nuotaiką. Taigi, net mažiausias pasivaikščiojimas pajūriu ar pušyne gali pakelti nuotaiką. 

Jūros vandenyje yra mineralų, įskaitant magnį, kalį ir jodą, kurie gali padėti kūnui kovoti su uždegiminiais procesais. Kvėpavimas jūros oru turi panašų poveikį, dėl jo ir miegas gali būti geresnis. Paplūdimyje ne tik sparčiau gaminasi vitaminas D, bet patiriame ir ramybės jausmą. Mėlyna spalva asocijuojasi su ramybės jausmu, žvilgsnis į vandenį sukuria savotišką meditacinę būseną ir iš tikrųjų pakeičia smegenų bangų dažnį. Girdimas bangų mūšos garsas padeda suaktyvinti parasimpatinę nervų sistemą, pristabdo mus ir skatina atsipalaiduoti. Ir net fizinis smėlio jutimas tarp pirštų teigiamai veikia savijautą.

Miško maudynės ir pušynų fitoncidai

Tuo tarpu pušyno oras – pati tinkamiausia gydymo ir profilaktikos priemonė sergantiems kvėpavimo takų ligomis. Jis vertinamas ne tik dėl neigiamų jonų gausos, bet ir dėl fitoncidų – lakių medžiagų, kurias išskiria spygliuočiai. Fitoncidai naikina bakterijas, virusus ir grybelius, ramina nervų sistemą, mažina nuovargį ir stresą, ypač naudingi sergantiems plaučių ligomis – pasivaikščiojus spygliuočių miške kvėpuoti pasidaro lengviau, nes spygliuočių miške oras beveik sterilus. 

Balnoterapija – maudynių terapija

Maudymasis jūroje, ypač šaltoje, yra pati geriausia grūdinimosi procedūra, kuri jungia visus gamtinius veiksnius – vandenį, orą, saulės šilumą ir fizinį aktyvumą. Šiuo metu populiari krioterapija – gydymas šalčiu – pajūryje įmanoma ištisus metus. Maudynės, nesvarbu, kokiame vandenyje, ypač gerina organizmo medžiagų apykaitą, širdies – kraujagyslių – kvėpavimo bei atramos – judėjimo sistemų veiklą. Baltijos jūra pasižymi itin mažu druskingumu, todėl vanduo yra neskaidrus ir turtingas fitodumbliais, kurie ypač naudingi mūsų sveikatai. 

Meditacinis, raminantis poilsis

Mokslininkų įrodyta, kad jūros bangų ošimas ramina ir teigiamai veikia žmogaus smegenis. Esant prie jūros, lengviau atsipalaiduojama, lengviau sutelkiamos mintys. Gamta visus sunkumus bent trumpam padeda pamiršti. Dažnas buvimas prie jūros skatina laimės jausmą, geresnę bendrą savijautą ir net smegenų veiklą, ką jau kalbėti apie stipresnį imunitetą. 1-2 savaičių poilsis prie jūros padidina laimės hormonų – serotonino, dopamino, endorfinų, vitamino D ir jodo kiekį organizme bei iš esmės pagerina bendrą savijautą.

Sustokite, palikite kambaryje telefoną, pamirškite televizorių ir mėgaukitės laiku sau. Laiku artimiesiems, mintims, sveikatai, ramybei. Skirkite laiko meditacijai, kvėpavimui. Sąmoningas kvėpavimas padeda sumažinti įtampą, nerimą, pagerina galvos smegenų kraujotaką, gerėja viso organizmo aprūpinimas deguonimi, medžiagų apykaita.