Istorija

1972-1999 m.

Poilsio namų „Auksinės kopos“ pradžia – 1972 m. pirmoje pajūrio zonoje pastatyti mediniai namukai. Iki jų vedė neasfaltuotas kelias, o namukuose nebuvo jokių komunikacijų. Sunku patikėti, bet tokie poilsio namai Šventojoje stovėjo iki 1986 m., kol nebuvo pastatytas dabartinis poilsio namų „Auksinės kopos“ pastatas.

Tai buvo poilsio namai Šventojoje, kuriems nebuvo lygių ne tik šioje gyvenvietėje, bet ir visame pajūryje. Net 160 vietų poilsio namai su liukso kambariais, vidaus baseinu su kaskadomis, dviem barais ir pirmąja pajūryje kėgline stebino daugybę svečių. Jų interjerui panaudotas baltas marmuras, iš Ukrainos atvežtas granitas, o baseiną puošė meistriški vitražai! Svečius džiugino išpuoselėta aplinka ir kasryt valomas paplūdimio ruožas prie viešbučio.

Poilsio namai „Auksinės kopos“ visada buvo ypatinga vieta, kuriame apsistodavo patys garbingiausi Lietuvos ir užsienio svečiai. Svečius traukė ne tik patogūs poilsio namai, bet ir neeilinė vieta. Nuolatinė ramybė, nuostabus pušynas, vos už 50 m esanti jūra – toks yra poilsis Šventojoje, jūsų atostogų namuose „Auksinės kopos“.

1999-2020 m.

Nuo 1999-ųjų poilsio namai „Auksinės kopos“ priklauso „Nuova“ įmonių grupei.

Iki 2020 m. „Auksinės kopos“ veikė kaip poilsio namai Šventojoje, į kuriuos atvažiuodavo ištisos poilsiautojų grupės: ir nauji, ir pastovūs vasarotojai, savo vaikams padovanoję nuostabius prisiminimus apie vaikystę tarp pušų, vandens ir smėlio.

2020-2023 m.

Viešbutis „Auksinės kopos“ pradėjo naują etapą – rekonstrukciją, po kurio buvę poilsio namai tapo 4 žvaigždučių viešbučiu pajūryje. Tai vienas iš nedaugelio viešbučių, esančių vos 50 m iki jūros.

Kad poilsis Šventojoje tęstųsi ištisus metus ir išliktų pastovių, šią vietą mylinčių poilsiautojų tradicija čia ilsėtis, rekonstrukcija suskirstyta į kelis etapus.

Iki 2021 m. birželio mėn. atnaujintas kambarių interjeras, restoranas ir dvi lauko terasos, bendrosios viešbučio erdvės, kieme įkurta lauko SPA erdvė, pastatyti 4 SPA nameliai. Įrengtos 2 didelės automobilių stovėjimo aikštelės, naujai apželdinta visa poilsio namų teritorija, atnaujinti takeliai. Viešbutyje įrengta išmanioji sistema, kurios dėka gyventojai gali bekontakčiu būdu užsiregistruoti ir išsiregistruoti iš viešbučio. Kambarių raktai pakeisti kortelėmis, kurios tarnauja ir kaip identifikacinės atsiskaitymo kortelės restorane bei lauko SPA erdvėje.

Po antrojo rekonstrukcijos etapo 2022 vasaros sezoną pasitikome su 4 žvaigždučių viešbučio statusu, pilnai atnaujintais vonios kambariais bei kondicionieriais numeriuose. Viešbučio svečiams pristatyta nemokama lauko SPA erdvė su baseinu, pirtimi bei sūkurinėmis voniomis. Taip pat papildomai įrengti dar 15 kambarių su privačiomis terasomis.

2024 m. vasarą pasitiksime su modernia vidaus SPA zona, kurioje įrengti kūno puoselėjimo, masažų ir grožio procedūrų kabinetai, funkcinis ir sūkuriniai baseinai, pirtys, poilsio erdvės.

Kraštovaizdžio architektė Danguolė Liagienė

„Kadangi tai viešbutis pajūryje, pati vieta padėjo aplinkos apželdinimą suprojektuoti taip, kad augalai nekontrastuotų su šalia esančia aplinka. Parinkau šiam kraštui būdingus augalus, kurie dera tarpusavyje ir su aplinka už viešbučio teritorijos. 

Viešbučio aplinka sukurta taip, kad svečiams poilsis Šventojoje būtų malonus nepaisant besikeičiančių orų. Puošnus rožynas, jaukūs nuo vėjo apsaugantys kampeliai, mėlynos, alyvinės ir baltos spalvos dermė – tokia yra poilsio namų “Auksinės kopos” erdvė.“